Kunst i Klim Kalkovn 2013

Udstillere i Klim Kalkovn

Alice Overgård | Keramik
Bustedvej 36
9541 Suldrup
Telefon 22 40 77 00
taglice@msn.com | www.multiunik.dk

Ann Mai Røge | Kalkinstallation
annmai.lr@hotmail.com
www.annmai.dk



Annette Skjærbæk | Bronze og tegninger
Gl. Århusvej 167
8800 Viborg
Telefon 31 38 42 27
mail@asbronzeart.dk

Annette Torrild | Malerier
Timianvej 6
7700 Thisted
Telefon 30 64 67 91
at@atorrild.dk | www.atorrild.dk

Carsten Krog Pedersen | Foto
Søndergade 22
7741 Frøstrup
Telefon 23 63 62 23
carsten@fotofestival.dk

Erik Dahl Nygaard | Akrylmalerier og skulpturer
Rettrupkærvej 4
7860 Spøttrup
Telefon 40 84 17 79
erik@KN-tag.dk

Jane Bundgaard | Smykker og glas
Tømmerbyvej 173
7742 Vesløs
Telefon 20 62 32 53
elskerglas@gmail.com | www.bundgaardstrikogstearin.dk

Lene Gabel Nielsen | Beklædning
Aagaards Skovvej 94
9690 Fjerritslev
Telefon 98 21 24 23 | Mobil 20 46 46 80
gabel.nielsen@mail.dk

Merete Holm Vinther | Akrylmalerier og foto
Aagaards Skovvej 90
9690 Fjerritslev
Telefon 22 64 01 29
mereteholmvinther@hotmail.com | www.123hjemmeside.dk/butik-ete

Michael Sasserson | Skulpturer
Mølholmvej 17 A, St. Brøndum
9520 Skørping
Telefon 29 71 87 40
sasserson@pc.dk | www.sasserson.dk

Ole Back Svendsen | Masker
Kærmark 6
9850 Hirtshals
Telefon 24 28 13 48
ole.back.svendsen@gmail.com

Peninna Risgaard | Malerier og skulpturer
Niels Madsensvej 3, Assens
9500 Mariager
Telefon 24 66 57 45
peninna@peninna.com | www.peninna.dk

Peter Kristensen | Akvarelmalerier
Drøvten 6, Gjøl
9440 Aabybro
Telefon 29 46 04 17
petermaura@hotmail.com

Peter Uhrbrand | Oliemalerier
Vester Land 34
6720 Fanø
Telefon 23 20 30 52
peter.uhrbrand@gmail.com | www.peteruhrbrand.dk

Piet Pedersen | Malerier, tegninger og skulpturer
Højrupvej 99
7000 Fredericia
Telefon 81 73 43 34
pietpedersen@hotmail.com | www.pietpedersen.dk

René Back Svendsen | Træmasker og benfigurer
Fælledvej 53
9493 Saltum
Telefon 25 67 86 36
renebsvendsen@gmail.com

Rikke Kristensen | Pottemager
Fiskerstien 9, Thorupstrand
9690 Fjerritslev
Telefon 22 66 39 31
fiskerstien@mail.dk | www.rikkekristensen.com


Udstillere i Havbådehuset, Slettestrand

Alice Overgård | Keramik
Bustedvej 36
9541 Suldrup
taglice@msn.com
www.multiunik.dk

Anna Maria Kornum | Akrylmalerier
Hjortdalvej 121
9690 Fjerritslev
Telefon 98 21 70 48
am.kornum@gmail.com

Birgitte Sø | Pil
Oddevej 105, Klim
9690 Fjerritslev
Telefon 98 22 54 14 | Mobil 60 19 27 89
bs@mail-online.dk

Jan Trauelsen | Oliemalerier
Norsvej 34
7700 Thisted
Telefon 20 35 75 78
j.b.trauelsen@gmail.com | www.thymaleren.dk

Peter Kristensen | Akrylmalerier
Drøvten 6, Gjøl
9440 Aabybro
Telefon 29 46 04 17
petermaura@hotmail.com

Piet Pedersen | Malerier, tegninger og skulpturer
Højrupvej 99
7000 Fredericia
Telefon 81 73 43 34
pietpedersen@hotmail.com | www.pietpedersen.dk

Sonja Bartholomæussen | Mindeudstilling
Sonja, der døde 8. marts 2013, var blandt initiativtagerne
til Kunst i Klim Kalkovn i 2007 og har udstillet alle årene siden



Udstillere på Klitrosen, Slettestrand – Kunstgruppen Silikone

Anni Pedersen | Malerier
Godthåbsvej 37
9690 Fjerritslev
Telefon 98 21 18 19 | Mobil 30 20 73 40
anniogsvend@cdnet.dk | www.galleri-fjerritslev.dk

Birgit Stentoft Pedersen | Malerier og keramik
Hjortdalvej 385
9460 Brovst
Telefon 98 23 51 81 | Mobil 22 46 74 92
birgit.stentoft@mail.dk

Birthe Bjerre | Malerier og keramik
Hingelbjergvej 108
9690 Fjerritslev
Telefon 98 21 37 20 | Mobil 40 58 35 84
hogsbokeramik@dlgmail.dk | www.hogsbokeramik.dk

Herdis Lau. Nielsen | Malerier
Skræm Gl. Skole, Skræmvej 199
9690 Fjerritslev
Telefon 98 21 53 83 | Mobil 29 26 53 89
herdis.lau@live.dk

Jens Jørgen Søgaard | Malerier
Brårupvej 18
9670 Løgstør
Telefon 96 66 41 88 | Mobil 61 60 09 88
jj@soegaard.net | sites.google.com/site/jensjsoegaard

Karin Jørgensen | Malerier, akvarelbilleder og skulptur
Telling Byvej 4
9460 Brovst
Telefon 23 24 47 04
karin-telling@hotmail.com | www.galleriflora.dk

Lissen Røtkjær | Fotografier
Samsøvej 12, Øland
9460 Brovst
Telefon 98 23 55 03 | Mobil 23 84 19 91
lissen@nordfiber.dk | www.livetsmagi.dk

Margit K. S. Poulsen | Skulpturer
Parkvej 11
9460 Brovst
Telefon 23 39 27 32
margit.poulsen@gmail.com | www.younameitart.dk

Mette Hyttel | Malerier
Fosdalvej 24
9460 Brovst
Telefon 29 86 54 30
mettehyttel@live.dk

Nanna Ekelund | Tekstilbilleder
Fjordvej, 1 Øland
9460 Brovst
Telefon 98 23 61 71 | Mobil 30 23 14 55
nanna.ekelund@hotmail.com

< Tilbage